RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czeski radar to niedoróbka?

Publikacja: Piątek, 4 lutego (14:32) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Radar projektowanej amerykańskiej tarczy w Czechach nie pozwalał na dostatecznie szybkie wykrycie rakiet - wynika z materiałów ujawnionych przez portal WikiLeaks. Oznacza to, że antyrakiety startujące z terytorium Polski nie mogłyby zniszczyć pocisków.

Portal ujawnia szczegóły rozmów rosyjsko-amerykańskich z 2007 roku. General Patrick O'Reilly, dyrektor Amerykańskiej Agencji Obrony Rakietowej miał informować Rosjan, że radar w Czechach nie mógł widzieć rakiet w początkowej fazie lotu - twierdzi brytyjski "Daily Telegraph".

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: