RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czarne chmury nad gdyńską stocznią

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Gdyńscy stoczniowcy rozstrzygają w referendum, jak będą protestować. Powodem ich decyzji o rozpoczęciu strajku jest zwłoka rządu w podwyższeniu kapitału stoczni. Chodzi o 200 mln zł, które są konieczne dla dalszego istnienia zakładu.

Stoczniowcy w referendum mogą wybrać jedną z trzech możliwości: blokada ulic w Gdyni; wyjazd na manifestację do Warszawy; strajk okupacyjny. Robotnicy są tak zdesperowani, że można spodziewać się nawet najostrzejszych decyzji. - Na miejscu wszystkie środki się skończyły. Jedynie chyba Warszawa jest pomocna - mówi jeden ze stoczniowców, który wziął już udział w referendum.

Głosowanie trwa. Odpowiedź dotyczącą formy protestu poznamy po zakończeniu referendum, czyli jutro lub pojutrze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: