Każdego roku w rocznicę kataklizmu, który w 1923 roku w rejonie Tokio zabił ponad 140 tysięcy osób, w Japonii przeprowadzane są powszechne szkolenia na wypadek trzęsienia ziemi. W tym roku po raz pierwszy wzięły w nich udział oddziały amerykańskie stacjonujące w Japonii oraz eksperci z Korei Południowej.
Japonia leży w strefie dużej aktywności sejsmicznej. Wczoraj doszło do trzęsienia ziemi w rejonie Tokio. Na szczęście nie było ofiar w ludziach i zniszczeń.