RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Chełmek: Groźne bakterie w wodociągu

Publikacja: Piątek, 10 marca (13:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

13 tysięcy mieszkańców małopolskiego Chełmka bez wody pitnej. W wodociągu wykryto groźne dla zdrowia bakterie Clostridium. Sanepid zaleca używanie do picia i gotowania wody mineralnej, a do mycia wody z beczkowozów.

Najprawdopodobniej bakterie pojawiły się w wodociągu, gdyż na zbiorniku Dziedźkowice, z którego Chełmek czerpie wodę, bardzo długo utrzymywała się gruba warstwa lodu – tłumaczy inspektor sanitarny. To doprowadziło do ograniczenia zawartości tlenu w wodzie i w konsekwencji do pojawienie się bakterii beztlenowych.

Woda zdatna do picia ma zostać przywrócona w sieci w możliwie jak najkrótszym terminie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: