Niezwykła inicjatywa wykładowców prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - zasadniczy na co dzień profesorowie i doktorzy zgodzili się, by studenci mogli licytować na aukcji... zwolnienia z ich zajęć. Wszystko z powodu Michała Bauera, niezwykle lubianego i popularnego studenta prawa, legendy jednego z toruńskich akademików, który w ostatnie wakacje przeżył poważny wypadek.

Symboliczne zwolnienie z "błogosławieństwem" profesora można kupić na internetowej aukcji. - To efekt umowy studentów z wykładowcami, którzy stwierdzili, że chcą pomóc Michałowi i zgodzili się, by wystawić na aukcji jednorazowe zwolnienia - mówi siostra studenta, Ola Bauer.

Posłuchaj rozmowy z siostrą studenta, który uległ wypadkowi, Olą Bauer

Skąd taki pomysł? - Michał sam często potrzebował zwolnień, stąd pomysł, by wszystkie nasze akcje charytatywne powiązać z tym, jakim był studentem i jakim pamiętają go koledzy.

Michała pamięta rzeczywiście wiele osób. Choć, jak podkreśla jego siostra, nie zawsze z imienia. - Zwykle był to po prostu Bauer i jego przygody.

Aukcja ze zwolnieniami to tylko wierzchołek góry lodowej - wykładowcy podarowali studentom do wylicytowania swoje przedmioty osobiste. W ramach akcji "Naprawiny" na rzecz kolegi, który uległ wypadkowi studenci organizują również koncerty charytatywne oraz aukcję dzieł sztuki, które wyszły spod rąk żaków z Wydziału Sztuk Pięknych UMK.