Jest mniej kradzieży i włamań, nawet o 40 procent w stosunku do innych okresów w ciągu roku - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. A co dzieje się w święta ze złodziejami? Hipoteza pierwsza – przygotowywali się do świąt w tym samym czasie, co wszyscy. Okradają ludzi podczas zakupów przedświątecznych:
Druga możliwość? W święta duża część ludzi pozostaje w domach, więc przestępców nie interesuje, żeby wpaść:
Wielu z nas lubi jednak wpaść z wizytą do bliskich. Mimo to ludzie korzystają z opieki sąsiadów, bądź bliskich znajomych, którzy patrzą co się dzieje w pobliżu mieszkania, czy domu: