Były szef CBA Mariusz Kamiński w lubelskiej prokuraturze. Pół godziny temu rozpoczęło się jego przesłuchanie w sprawie operacji specjalnej dotyczącej byłej posłanki PO Beaty Sawickiej.

A skąd Państwo wiedzieliście, że tu będę? Miło mi, że przyszliście, choć was nie zapraszałem. Mariusz Kamiński miał dobry humor. Żartował a nawet się uśmiechał co podobno nalezy do rzadkości. Sprawa, w której zeznaje jest poważna. Lubelska prokuratura przejęła śledztwo z Poznania dotyczące legalności operacji specjalnej przeciwko byłej posłance PO Beacie Sawickiej. Przed wejściem na przesłuchanie Kamiński zapewniał, że CBA nie złamało prawa.

Mariusz Kamiński przed przesłuchaniem

Prokuratorzy z Lublina wyjaśniają dwa wątki tej sprawy. Po pierwsze, czy sama operacja była legalna oraz czy nie doszło do przekroczenia uprawnień polegających na ujawnieniu na konferencji prasowej materiałów operacyjnych zbieranych przeciwko byłej posłance.

prok Beata Syk-Jankowska

Przesłuchanie Mariusza Kamińskiego odbywa się w trybie tajnym. Prokuratura po jego zakoczeniu nie przewiduje udzielania żadnych informacji.