RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Burza wokół agentów WSI w mediach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Istną burzę wywołały doniesienia, że w latach 90. WSI chciały przejąć kontrolę nad mediami. „Jeżeli źródłem przecieku jest funkcjonariusz publiczny, to powinien ponieść za to konsekwencje” – komentuje Aleksander Szczygło, szef Kancelarii Prezydenta.

Były szef WSI, kontradmirał Kazimierz Głowacki powiedział radiu RMF FM, że ujawnienie takich informacji ma związek z likwidacją służb. Wydaje mi się, że jest to takie kreowanie rzeczywistości, aby uzasadnić, dlaczego to WSI zostało rozwiązane - stwierdził.

Wczoraj telewizyjne "Wiadomości", powołując się na raport komisji weryfikacyjnej WSI, podały, że wojskowe służby specjalne miały pozyskać 115 agentów spośród przedstawicieli mediów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: