Kilkuset żołnierzy i strażaków w pełnej gotowości czeka na to, co przyniosą najbliższe dni. Na razie pesymistyczne prognozy IMGW nie sprawdziły się i dzisiejsza noc w Bogatyni, mimo opadów i burz, poza kilkoma niegroźnymi podtopieniami minęła spokojnie. Ale ostrzeżenie o niebezpiecznych zjawiskach obowiązuje aż do jutra. Na razie wszystkie służby są w najwyższej gotowości.
Ta obecność służb na miejscu sprawia, że Bogatynia na pewno jest przygotowana na przyjęcie fali dużo lepiej niż tydzień temu. Wtedy minęło kilka godzin nim na dobre ruszyła akcja ratowania niszczonego przez ogromne ilości wody miasta. Zawiodła też komunikacja między służbami i samo zarządzanie akcją ratunkową.