RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bogatynia: Udało się usunąć awarię sieci elektrycznej

Publikacja: Sobota, 14 sierpnia (21:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Poprawia się sytuacja w Bogatyni na Dolnym Śląsku. Po południu udało się usunąć awarię sieci elektrycznej zasilającej miasto. Według energetyków prąd dociera już do wszystkich mieszkań, poza tymi uszkodzonymi w czasie powodzi. Po opadach deszczu w nocy z piątku na sobotę ponad 4 tys. odbiorców z gminy Bogatynia pozostało bez prądu.

Zmniejsza się też poziom wody w Miedziance przepływającej przez Bogatynię. Alarm przeciwpowodziowy nadal jednak obowiązuje w innych miejscowościach powiatu zgorzeleckiego. Wezbrane są dopływy Nysy Łużyckiej.

Niestety, prognozy nie są pomyślne. W niedzielę znów ma mocno padać i grzmieć. Może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: