RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Białorusko-polskie spięcie dyplomatyczne

Publikacja: Piątek, 31 marca (18:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Białoruski ambasador w Polsce Paweł Łatuszka został odwołany do Mińska na konsultacje. Na razie białoruskie ministerstwo spraw zagranicznych nie chce komentować tej sprawy.

Powrót pana ambasadora jest planowany po zakończeniu konsultacji. Cichłabym podkreślić, że konsultacje są krótkoterminowe - powiedział Dimtrij Wybornyj z ambasady Białorusi w Warszawie.

Dziś do białoruskiego MSZ wezwano też charge d'affaires ambasady polskiej w Mińsku. Aleksandrowi Wasilewskiemu "zwrócono uwagę na jawne naruszanie przez Polskę układu o dobrym sąsiedztwie i przyjaźni".

Bezprecedensowe działania strony polskiej wobec Białorusi istotnie pogarszają klimat dobrego sąsiedztwa między naszymi krajami, a systematyczne łamanie podstawowych zasad prawa międzynarodowego jest niegodne normalnych stosunków dyplomatycznych między suwerennymi państwami - brzmi oświadczenie białoruskiego ministerstwa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: