Śniegu nie należy się raczej spodziewać. Poprószyć może jedynie w górach i na Suwalszczyźnie. Reszta kraju na biały grudzień będzie musiała zaczekać. Niewykluczone natomiast, że padać będzie marznący deszcz i deszcz ze śniegiem.
Ocieplenie ma przyjść tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Około 22-23 grudnia nieco się ociepli. (…) Opady mogą być mieszane – to może być śnieg, deszcz, czy mżawka - stwierdził Dariusz Kubacki z biura prognoz Cumulus. Posłuchaj:
Wigilia raczej bez śniegu, ale już w kolejne dni prawie na pewno poprószy śnieg. Jest więc szanse na białe święta.