Naukowcy chcą dokładnie poznać ssaki. Dlatego też proszą wszystkich tych, którzy spacerują brzegiem morza, o wypatrywanie delfinów i wielorybów. Nie jest bowiem wykluczone, że morskie zwierzęta pojawią się w pobliżu polskiego brzegu. Wieloryby widziano ostatnio u wybrzeży duńskiego Bornholmu na wysokości miejscowości Ronne.
O możliwości pojawienia się ssaków zostali już powiadomieni rybacy i marynarze. To już ich kolejna wizyta w Bałtyku. Latem ubiegłego roku wielki humbak pływający blisko brzegu i puszczający fontanny wzbudzał zainteresowania turystów z Łeby, Rowów i Darłówka. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Pawła Żuchowskiego: