RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Autobus bez klimatyzacji? Będzie kara

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Posypały się pierwsze kary dla kierowców autobusów za wyłączoną klimatyzację w czasie upału. Tylko w tym miesiącu, w samej Warszawie, nałożono ich aż 56. Andrzej Skwarek z Zarządu Transportu Miejskiego zapowiada, że kontrole nadal będą prowadzone wyrywkowo, ale codziennie.

Kierowcy mają obowiązek utrzymywać w pojeździe komfortową dla pasażera temperaturę. Ale czy tak się dzieje w rzeczywistości? W autobusach jest niesamowicie gorąco - skarżą się podróżujący komunikacja miejską:

Klimatyzacja w autobusie powinna zostać włączona, jeśli według prognoz i pomiarów temperatura powietrza przekracza 22 stopnie Celsjusza.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: kierowca

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: