Armia Korei Północnej w gotowości bojowej
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Siły zbrojne Korei Północnej postawione w stan gotowości bojowej. Ma to związek z rozpoczynającymi się w poniedziałek wspólnymi manewrami armii południowokoreańskiej i amerykańskiej - poinformował Phenian. Manewry określono w komunikacie jako <I>bezprecedensowe pod względem rozmiarów uczestniczących w nich sił agresji i czasu trwania</i>.
Dowództwo naczelne armii Korei Północnej postawiło swym rozkazem całość sił zbrojnych w stan pełnej gotowości bojowej - precyzuje komunikat. Będą odpowiednio działały w słusznej samoobronie, aby chronić suwerenność i godność narodu - dodaje.
Waszyngton i Seul podkreślają natomiast, że ćwiczenia, które odbywać się będą w dniach 9-20 marca, mają wyłącznie charakter obronny.