RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Apel górników

Publikacja: Wtorek, 7 września (07:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Niech rząd Jerzego Buzka odda nam pracę", apelują górnicy z

częstochowskiego Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń. Trzech zwolnionych

pracowników zakładu, protestuje przed pomnikiem upamiętniającym śmierć

górników z kopalni Wujek. Protestujący przykuli się wczoraj stalowmi

linkami do cokołu.

"PROTEST" 0:19 sek. (obrazek od Marca)

Górnicy zostali zwolnieni w sierpniu, po kilkunastu latach pracy na

kopalni. Do emerytury brakuje im kilku lat. Mają na utrzymaniu rodziny,

i jak mówią w podobnej jak oni sytuacji jest 800 innych

pracowników firmy, która upadła. Zapowiadają, że protestować będą do

skutku, czyli do czasu aż dostaną nową pracę. Nie wykluczają też

zaostrzenia protestu.

Źródło: RMF24-RMF FM - reporter

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: