RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Alarm w reaktorze atomowym pod Oslo

Publikacja: Sobota, 9 września (10:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Norweski Instytut Energotechniki w Kjaeller pod Oslo zatrzymał pracę doświadczalnego reaktora atomowego. W nocy włączył się tam alarm reaktora. Norweskie władze zapewniają, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa.

Norweski Urząd Ochrony Radiacyjnej natychmiast poinformował, że nie doszło do wycieku ani skażenia.

Naukowcy w Kjaelller w ramach międzynarodowego programu prowadzą badania między innymi nad rozwojem energii i technologii nuklearnej oraz jej bezpieczeństwem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: