Pogotowie przeciwpowodziowe wojewoda wprowadził w powiatach: mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, tarnobrzeskim, stalowowolskim oraz w mieście Tarnobrzeg. Aktualnie stan ostrzegawczy przekroczony jest na rzekach Wisłok w Krośnie i Jasiołce w Zboiskach w Beskidzie Niskim.
Według rzecznika podkarpackiej straży pożarnej, w ciągu dnia straż pożarna interweniowała ponad 60 razy. Jak dodał, strażacy pompowali wodę m.in. z piwnic i garaży, udrażniali też przepusty drogowe.