Większe spadki spodziewane są za kilka dni, gdy do Poznania dotrze zmniejszony zrzut wody ze zbiornika Jeziorsko. Od wczoraj ze zbiornika wypływa 70 metrów sześciennych na sekundę. W kulminacyjnym okresie fali powodziowej ze zbiornika spuszczano 360 metrów sześciennych na sekundę.
Wojewoda przekazał 452 tys. zł na wypłatę zasiłków dla powodzian. Straty w infrastrukturze szacowane są na blisko 23 mln zł.