RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Al-Kaida wzywa do walki z Kadafim

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ajman al-Zawahiri, numer dwa w al-Kaidzie, wezwał do walki z wojskami libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - twierdzi amerykańska stacja ABC, powołując się na godzinne nagranie ze strony internetowej islamistów.

"Arabskie armie muszą zaatakować w Libii i doprowadzić do usunięcia Kadafiego zanim zachodnia pomoc zmieni się w inwazję" - cytuje amerykańska stacja zastępcę Osamy bin Ladena.

Zawahiri z radością powitał upadek prezydenta Egiptu Hosni Mubaraka. "Dalsze istnienie narodów północnej Afryki zależy od zniszczenia Izraela i wprowadzenia prawa islamskiego" - powiedział jeden z liderów al-Kaidy. Jest to pierwsze nagranie wideo Zawahiriego od ponad półtora roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: