Akt oskarżenia w sprawie afery pedofilskiej w chórze Polskie Słowiki trafił do poznańskiego sądu. Prokuratura zarzuciła b. dyrektorowi i dyrygentowi chóru Wojciechowi K., że wykorzystywał seksualnie trzech nieletnich chórzystów. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

W trakcie śledztwa nie udało się potwierdzić wątków międzynarodowych, według których chłopcy mieli być molestowani i wykorzystywani seksualnie przez zagranicznych sponsorów i współpracowników chóru. Przesłuchano kilku nieletnich, wykorzystywanych seksualnie przez Wojciecha K., oraz trzech mężczyzn, aresztowanych pod zarzutem pedofilii, z których jeden był związany z chórem Polskie Słowiki.

Podczas procesu w tej sprawie przed sądem ma zeznawać 91 świadków, a zeznania 26 zostaną odczytane.

W przyszłym tygodniu gotowy będzie akt oskarżenia w sprawie afery pedofilskiej w poznańskim chórze chłopięcym Polskie Słowiki. Prokuratura zakończyła już śledztwo. nie wiadomo jednak na razie, kiedy zacznie się proces. czytaj więcej

Przeciwko przebywającemu w areszcie Wojciechowi K. prokuratura prowadzi także śledztwo po doniesieniu trzech firm, twierdzących, że oszukał je na ponad 200 tys. zł. Firmy zarzucają Wojciechowi K., że nie zapłacił za ich usługi.

Dodajmy, iż po wybuchu afery pedofilskiej, działający od 50 lat chór został rozwiązany. W jego miejsce powstał nowy Poznański Chór Chłopięcy.

18:35