RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Aferzyści złomowi staną przed sądem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do sądu trafił akt oskarżenia w tzw. aferze złomowej. Przestępcy wprowadzili do obrotu złom niewiadomego pochodzenia o wartości ponad 70 mln złotych. O sprawie jako pierwszy kilka miesięcy temu poinformował RMF FM.

Przestępcy, wykorzystując luki w prawie, legalizowali złom pochodzący z kradzieży lub przemytu. W ten sposób oszuści mogli prać brudne pieniądze, narażając państwo na duże straty.

W sumie krakowska prokuratura oskarżyła 22 osoby. 14 z nich już chce dobrowolnie poddać się karze. Podobne śledztwa w sprawie nielegalnego handlu złomem toczą się w całej Polsce. Podejrzanych jest już kilkadziesiąt osób, a w całą sprawę może być zamieszanych nawet 1000 podmiotów gospodarczych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: