RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

40 górników okupuje siedzibę Kompanii Węglowej

Publikacja: Poniedziałek, 12 grudnia (20:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około 40 górników ze związku „Sierpień 80” okupuje jedną z sal w siedzibie katowickiej Kompanii Węglowej. Domagają się bonów towarowych dla pracowników firmy.

Górnicy zamierzają pozostać w siedzibie Kompanii przynajmniej do środy – wtedy właśnie mają się odbyć rozmowy w tej sprawie. Związkowcy twierdzą, że zarząd odwleka podjęcie decyzji. Uważają też, że dobre wyniki Kompanii uprawniają górników do dodatkowej nagrody.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: