Górnicy zamierzają pozostać w siedzibie Kompanii przynajmniej do środy – wtedy właśnie mają się odbyć rozmowy w tej sprawie. Związkowcy twierdzą, że zarząd odwleka podjęcie decyzji. Uważają też, że dobre wyniki Kompanii uprawniają górników do dodatkowej nagrody.
40 górników okupuje siedzibę Kompanii Węglowej
Około 40 górników ze związku „Sierpień 80” okupuje jedną z sal w siedzibie katowickiej Kompanii Węglowej. Domagają się bonów towarowych dla pracowników firmy.