RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

2 osoby ranne w wypadku w kopalni „Piast”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwie osoby zostały ranne w wypadku w kopalni „Piast” w Bieruniu. W czasie wymiany bezpieczników w maszynie do transportu węgla nastąpiło silne zwarcie elektryczne. Poszkodowani mężczyźni doznali rozległych oparzeń ciała.

Jak dowiedział się nasz reporter, rannych przewieziono do specjalistycznej kliniki w Siemianowicach Śląskich. Zdaniem lekarza dyżurnego jeden z mężczyzn jest w stanie ciężkim.

W obu przypadkach obrażenia są jednak niegroźne dla życia. Przyczyny wypadku badać będzie Okręgowy Urząd Górniczy w Tychach.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: