RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

17-latka chciała zabić młodszą siostrę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

17-letina mieszkanka Puław w Lubelskiem została aresztowana pod zarzutem usiłowania zabójstwa swojej 14-letniej siostry, którą zaatakowała młotkiem i nożem. Na szczęście obrażenia dziewczyny okazały się niegroźne.

Powodem była prawdopodobnie rywalizacja o względy rodziców. Rodzina była przeciwna ściganiu 17-latki, jednak prokurator zdecydował o postawieniu jej zarzutów, a sąd orzekł areszt na 3 miesiące - poinformowała Janusz Wojtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

Sąd w uzasadnieniu zastosowania aresztu podał, że dziewczyna zadawała swojej siostrze ciosy z zamiarem jej zabicia.

Siostry pochodzą z tzw. dobrej rodziny. Nie były notowane przez policję, nie sprawiały kłopotów wychowawczych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: