RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

10 mln – tyle przywłaszczyła pracownica banku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

10 milionów złotych przelała z kont klientów pracownica lubelskiego oddziału Banku Przemysłowo-Handlowego. Bank sprawdził już wszystkie operacje dokonane przez Anetę F.-K. od 2002 roku. Skontrolowane zostały także oddziały BPH w całej Polsce.

Bank wie, gdzie podziała się każda złotówka, którą pani Aneta F.-K. wytransferowała z tych kont. Są to po części konta należące do jej rodziny, jest to kilka innych kont, które zidentyfikowaliśmy. Na tym etapie śledztwa nie możemy powiedzieć, do kogo należą - tłumaczy rzecznik BPH, Jacek Balcer.

Dodaje, że trwają rozmowy ze wszystkimi poszkodowanymi klientami. Część z nich dostała już utracone pieniądze wraz z odsetkami.

Kierownik Anety F.-K. został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: