RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wojsko szuka lekarzy chętnych do pracy w Iraku

Publikacja: Niedziela, 27 lutego (07:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wojsko poszukuje anestezjologów, chirurgów, internistów i ortopedów chętnych do wyjazdu do Iraku. Z powodu braku medyków wojskowych, armia jest gotowa zatrudnić specjalistów cywilnych.

Szef Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia, gen. Marek Kondracki, twierdzi, że najczęstszymi powodami uniemożliwiającymi wyjazd są problemy zdrowotne, ważne sprawy zatrzymujące w Polsce lub zwyczajna obawa przed pracą w niebezpiecznym regionie.

Największe problemy dotyczą braku anestezjologów. - To jest problem nie tylko armii, ale całej Polski, a nawet Europy - twierdzi gen. Kondracki. Cywilni lekarze mogliby wyjechać do pracy w Iraku w kolejnej, piątej zmianie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: