RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warmia i Mazury: Uwaga na kleszcze!

Publikacja: Piątek, 2 lipca (21:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

U ponad 120 osób lekarze na Warmii i Mazurach wykryli w tym roku groźną odkleszczową chorobę - boreliozę. To dwa razy więcej przypadków niż w całym sezonie zeszłego roku, a ten dopiero się zaczął.

Dyrektor olsztyńskiego Sanepidu, Janusz Dzisko, alarmuje - po wyjściu z lasu trzeba dokładnie się obejrzeć, jeżeli po kilku dniach zauważymy zaczerwienienie – trzeba natychmiast udać ssię do lekarza:

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: