RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Ostatni Tytan poleciał w kosmos

Publikacja: Sobota, 30 kwietnia (06:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ostatnia amerykańska rakieta nośna typu Titan wystartowała z przylądka Canaveral na Florydzie. Rakieta wyniosła na orbitę okołoziemską tajnego satelitę wywiadowczego.

Titany startowały z Florydy od ponad 40 lat, wynosząc na orbitę różne ładunki, na przykład kapsuły z astronautami w ramach programu Gemini. Ale ich loty były drogie, bo Titany - zaprojektowane jako międzykontynentalne pociski balistyczne a potem przystosowane do zadań cywilnych - były rakietami jednorazowego użytku. Dlatego zastąpione zostaną rakietami Atlas 5. Atlasy mają opinie bardziej niezawodnych i tańszych, nie wymagają też tak licznego personelu naziemnego.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: