RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sanepid zamknął stołówkę ośrodka w Rabce

Publikacja: Wtorek, 2 sierpnia (15:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bakteryjny ogród zoologiczny na czele z gronkowcem i bakteriami coli wykrył sanepid w jedzeniu serwowanym przez ośrodek „Zefir” w Rabce. Kilka dni temu 9 przebywających w nich dzieci z powodu zatrucia trafiło do szpitala. Stołówkę ośrodka zamknięto.

Bakterie występowały w różnych stężeniach. Kontrolerzy stwierdzili, że do pełnego zestawu zabrakło tylko salmonelli. - Wówczas mielibyśmy wybuchowy koktajl i nie wiem, jak skończyłaby się cała ta historia - powiedział RMF Leszek Horwath z małopolskiego sanepidu.

Stołówkę ośrodka, w którym przebywało ponad 50 osób – koloniści, jak i rodziny z dziećmi, natychmiast zamknięto.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: