RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznań: Oglądanie Słońca bezpieczne dla oczu

Publikacja: Piątek, 13 maja (20:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Obserwatorium astronomiczne w Poznaniu otworzyło swe drzwi dla ciekawych nieba. Do północy czeka tam teleskop ze specjalnym filtrem, dzięki któremu patrzenie prosto w Słońce staje się całkowicie bezpieczne dla oczu.

Teleskop umożliwia chociażby bezpieczne podziwianie plam na powierzchni Słońca, na co dzień niewidocznych dla ludzkiego oka. Największe z nich są kilkakrotnie większe niż Ziemia.

Drzwi poznańskiego obserwatorium przy ulicy Słonecznej otwarto z okazji obchodzonego w tym roku światowego roku fizyki. Chętni mogą spojrzeć na niebo przez pryzmat teleskopu tylko do północy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: