RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pół tysiąca amazonek spotkało się w Rowach

Publikacja: Niedziela, 15 września (16:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Są w różnym wieku, pochodzą z różnych części kraju łączy je jedno: wszystkie wygrały z rakiem. Do Rowów w województwie pomorskim przyjechało pół tysiąca amazonek - kobiet, które przezwyciężyły raka piersi.

Zwycięstwo nad rakiem piersi bardzo często jest okupione amputacją piersi. Wiele kobiet boi się odrzucenia, akceptacji i dlatego zamykają się w domach. Takie spotkanie jak to zorganizowane w Rowach ma dodać im odwagi.

Kobiety wspólnie podtrzymują się na duchu. To tak łatwiej w grupie - mówiła jedna z uczestniczek spotkania.

Amazonki apelują, by nie lekceważyć badać. Wczesne wykrycie choroby ratuje życie.

W Polsce jest już 120 stowarzyszeń. Działa w nich 15 tysięcy Amazonek.

16:55

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: