RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Po BSE i pryszczycy czas na MPA

Publikacja: Piątek, 12 lipca (04:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po BSE i pryszczycy, pojawiły się kolejne niepokojące doniesienia o zdrowiu zwierząt hodowlanych.

W ośmiu krajach Unii Europejskiej prowadzone są badania, dotyczące stosowania w paszy zakazanego hormonu wzrostu MPA. Jest to hormon wytwarzany syntetycznie, który może prowadzić do bezpłodności u ludzi.

Najwięcej zwierząt było karmionych paszą z MPA w Holandii. Zamknięto tam czasowo 300 hodowli i 65 fabryk pasz. Prowadzone jest śledztwo, które ma wyjaśnić, w jaki sposób niedozwolony hormon znalazł się w karmie dla zwierząt.

Z kolei w Belgii i Niemczech paszę z dodatkiem hormonu mogło zjeść 7500 tuczników. Według niemieckiego ministerstwa ochrony konsumentów i rolnictwa, MPA był składnikiem syropu glukozowego, produkowanego w Belgii.

04:30

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: