RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy: Gabinet lekarski dla pluszaków

Publikacja: Piątek, 3 czerwca (17:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Misie też mogą chodzić do lekarza. W Bonn studenci medycyny w namiocie przyjmują przynoszone przez dzieci pluszaki z rozmaitymi dolegliwościami – od przeziębienia po choroby serca.

Studenci przyjmują maskotki w namiocie, rozstawionym w miejskim parku. Akcja ma pomóc oswoić maluchy z chodzeniem do lekarza, nie tylko z drobnymi dolegliwościami. - Chcemy pokazać dzieciom, że nie trzeba bać się białego lekarskiego fartucha - tłumaczą pluszakowi lekarze.

Maluchy oswajają się zarówno z atmosferą, panującą w lekarskim gabinecie, jak również także całą procedurą, związaną z wizytą w przychodni czy szpitalu – od rejestracji, przez badania, aż do realizowania recept w aptece.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: