RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NASA szykuje się do nowej misji na Marsa

Publikacja: Sobota, 4 czerwca (08:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Za dwa lata kosmiczna sonda zostanie wysłana na północny "arktyczny" biegun Czerwonej Planety, by tam szukać wody w postaci lodu i ewentualnych znaków życia, zarówno przeszłych jak i obecnych.

Start pojazdu "Phoenix" zaplanowano wstępnie na sierpień 2007 roku. Na Marsa ma on dotrzeć w maju roku 2008 i rozpocząć poszukiwania wody.

Właśnie na północnym biegunie Marsa sonda Odyssey w 2002 roku przekazała zdjęcia, które mogą świadczyć, że w tym rejonie Czerwonej Planety mogą znajdować się znaczne pokłady lodu.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: