RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

NASA: Nie działa generator tlenu na ISS

Publikacja: Wtorek, 17 maja (10:03) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Generator tlenu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie nadaje się już do naprawy - trzeba wymienić wiele części.

Przedstawiciele NASA uspokajają jednak, że mimo awarii astronauci mają rezerwę powietrza na najbliższe pięć miesięcy. Pod koniec sierpnia na stację mają zostać dostarczone części do wymiany rosyjskiego generatora, który już od jakiegoś czasu sprawiał problemy.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: