RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwie nowe planety poza Układem Słonecznym!

Publikacja: Czwartek, 30 marca (09:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już 32 planety poza Układem Słonecznym odkryli ziemscy naukowcy.

Dwie nowe planety poza układem słonecznym wypatrzyli Amerykanie. Znajdują się one ponad 100 lat świetlnych od Ziemi. Odkrycia dokonali astronomowie z obserwatorium Keck na Hawajach.

Planety są nieco mniejsze od Saturna - ale i tak w porównaniu z Ziemią - gigantyczne. Saturn bowiem ma masę 95 razy większą od Ziemi. Odkrycie amerykańskich naukowców zwiększyło liczbę zarejestrowanych planet poza naszym Układem Słonecznym do 32.

Wiadomości RMF FM 9:45

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: