RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Częste rozmowy przez komórkę grożą nowotworem

Publikacja: Czwartek, 14 października (14:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Masz telefon komórkowy co najmniej od 10 lat? Możesz mieć problem. U osób, które przez długi czas i często rozmawiały przez komórkę dwukrotnie rośnie ryzyko pojawienia się guza nerwu słuchowego.

Tak twierdzą lekarze ze szwedzkiego Instytutu Karolińskiego. Szczególnie zagrożone są osoby, które zwykły przykładać aparat tylko do jednego ucha.

Choć guz nerwu słuchowego jest rodzajem nowotworu łagodnego, nie leczony może doprowadzić do utraty słuchu lub też stworzyć wielki ucisk na mózg, który zagrozi życiu pacjenta.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: