RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Choroba legionistów znów groźna

Publikacja: Poniedziałek, 23 maja (15:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

3 osoby zmarły w wyniku wybuchu epidemii choroby legionistów w południowo-wschodniej Norwegii. Zarażonych jest co najmniej 26 kolejnych osób. A wszystkiemu winna jest przenoszona przez wodę i rozpraszana przez klimatyzację bakteria Legionelli.

Objawy tej śmiertelnej choroby układu oddechowego podobne są do grypy - katar, bóle głowy i gorączka. Jest uleczalna, kiedy zostanie wykryta we wczesnym stadium.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: