Mieszkańcy Krakowa traz mogą wybrać się na spacer na przykład od Lasku Wolskiego lub kilku parków. Za kilka lat możliwości będzie znacznie więcej.
W pierwszej kolejności zalesiana będzie Wola Rusiecka, a więc teren Nowej Huty. Na pewno będą to brzozy i olchy, czyli gatunki, które będą mogły po prostu na tych obszarach być sadzone - mówi zastępca prezydenta miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel.
Reporter RMF pytał mieszkańców Krakowa, czy podoba im się pomysł zalesiania. Odpowiedź nie trudno oczywiście przewidzieć – uważają go za doskonały. Gdzie władze miasta powinny sadzić jeszcze drzewa - Tam, gdzie ich nie ma! - odpowiada jedna z mieszkanek stolicy Małopolski.
15:15