RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stadion Legii Warszawa sprzedany

Publikacja: Wtorek, 30 lipca (17:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od dzisiaj właścicielem stadionu Legii Warszawa jest miasto, a nie jak do tej pory wojsko. Z powodu braku pieniędzy wojsko nie mogło zmodernizować zniszczonego obiektu i dlatego zdecydowało się go pozbyć za 16 mln zł.

Transakcja ta ma być początkiem budowy stadionu narodowego, który pomieści 40 tys. kibiców. Obiekt otoczony ma być kafejkami i sklepami. Powinien być gotowy za około 3 lata.

Najpierw jednak, miasto musi znaleźć inwestora, który byłby gotów sfinansować przebudowę stadionu. Koszt modernizacji szacowany jest na 50 mln dol.

Foto: Archiwum RMF

17:35

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: