W Kanadzie najzimniej jest na wschodzie i w środkowej części kraju. Z powodu fali chłodów zmarła jedna osoba, a tysiące nie mogło wyjechać z domów z powodu opadów śniegu i awarii samochodów, których nie można było uruchomić.
Kanadyjska straż pożarna gasiła wiele pożarów, wywołanych dogrzewaniem mieszkań i domów przez urządzenia elektryczne. W Toronto słupek rtęci spadł do minus 24 stopni Celsjusza, ale z powodu zimnego, przenikliwego wiatru, tak zwana temperatura odczuwana jest jeszcze o 10 stopni niższa.
10:00