RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rośnie zawartość dwutlenku węgla w atmosferze

Publikacja: Poniedziałek, 11 października (09:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z nieustalonych przyczyn już drugi rok z rzędu znacząco wzrosła zawartość dwutlenku węgla w atmosferze - alarmują klimatolodzy. Ten gaz sprawia, że klimat na Ziemi staje się coraz cieplejszy.

Do niedawna naukowcy potrafili w miarę precyzyjnie przewidzieć, ile dwutlenku węgla wyprodukujemy, teraz jednak ich wyliczenia nie przystają do rzeczywistości.

Prawdopodobnie został zakłócony stan równowagi w przyrodzie. Pewne ilości dwutlenku węgla pochłaniają lasy, woda i gleba. Gdy robi się zbyt ciepło, gaz ten trafia z powrotem do atmosfery.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: