Koreański koncern planuje rozpoczęcie budowy fabryki w pierwszej połowie 2006 roku; produkcję ma uruchomić w połowie 2007 roku. Do 2011 roku firma zainwestuje w fabrykę łącznie 429 mln euro. Docelowo pracę w zakładzie LG Philips ma znaleźć ok. 3 tys. osób.
Ambasador Korei w Polsce stwierdził, że Wrocław i jego okolice to mikrokosmos z dużymi zasobami ludzkimi i inwestycja w tym rejonie to dobra lokata. Koreański koncern zamierza także wybudować w Kobierzycach fabrykę sprzętu AGD.