RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Podpisano umowę inwestycyjną LG Philips

Publikacja: Sobota, 10 września (09:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

LG Philips LCD zbuduje swoją fabrykę ekranów ciekłokrystalicznych w Kobierzycach. Wczoraj w Warszawie podpisano umowę inwestycyjną w tej sprawie. Pracę znajdzie w niej 3 tysiące osób.

Koreański koncern planuje rozpoczęcie budowy fabryki w pierwszej połowie 2006 roku; produkcję ma uruchomić w połowie 2007 roku. Do 2011 roku firma zainwestuje w fabrykę łącznie 429 mln euro. Docelowo pracę w zakładzie LG Philips ma znaleźć ok. 3 tys. osób.

Ambasador Korei w Polsce stwierdził, że Wrocław i jego okolice to mikrokosmos z dużymi zasobami ludzkimi i inwestycja w tym rejonie to dobra lokata. Koreański koncern zamierza także wybudować w Kobierzycach fabrykę sprzętu AGD.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: