Już wkrótce nie będzie nazwy "Rozbark", ale nadal będzie istnieć złoże kopalniane.
Nie chciałbym tu mówić o jakiejś ostatniej tonie węgla, która wychodzi tutaj z naszego zakładu, bo my część złoża czynnego przekazujemy do zakładu górniczego Piekary - tłumaczy jeden z dyrektorów kopalni.
Jednocześnie dodaje, że pod ziemią zostanie wykonany tunel, przez który ze złoża obecnego "Rozbarku" nadal wydobywany będzie węgiel.
Górnicy, z którymi rozmawiał reporter RMF, nie mówią o sentymentach. Myśli się tylko o tym, żeby załatwić sobie pracę - mówi jeden. Bez żalu. Teraz będę na kopalni "Wujek" - dodaje inny.
Zdecydowana większość pracujących pod ziemią znajdzie zatrudnienie w zakładzie górniczym "Piekary". Takie przeniesienie do innej kopalni gwarantuje górnikom ustawa. Większość pracowników z powierzchni takiej gwarancji nie ma.