RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pacjent odesłany nawet bez kwitka. NFZ może nakładać kary na placówki medyczne

Publikacja: Środa, 4 marca (10:10) Aktualizacja: Środa, 4 marca (10:00)

Placówki medyczne łamią prawa pacjentów, odsyłając ich po zwolnienia lekarskie i inne dokumenty do lekarzy rodzinnych. Za takie praktyki NFZ może je ukarać finansowo.

Ministerstwo Zdrowia od stycznia nałożyło na lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) więcej zadań. Mają oni kierować na szybką ścieżkę diagnostyczną pacjentów z podejrzeniem raka. Przejęli też od specjalistów leczenie niektórych schorzeń okulistycznych i dermatologicznych. W efekcie mają mniej czasu dla chorych. Tymczasem w kolejkach, które ustawiają się przed ich gabinetami, jest coraz więcej osób odesłanych do nich przez innych specjalistów.

Więcej w najnowszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" oraz na stronie www.gazetaprawna.pl.


 

Źródło:  

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: