Opole: Pierwszy (samorządowy) przetarg w Internecie
Publikacja: Wtorek, 16 grudnia (14:45)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Po raz pierwszy w historii polskiej administracji samorządowej przeprowadzono przetarg drogą elektroniczną. Na ten pionierski krok zdecydował się Urząd Miasta w Opolu, który za pośrednictwem Internetu przeprowadził przetarg m.in. na zakup środków czystości, kopiarek i sprzętu komputerowego.
W przyszłości tak organizowane przetargi mają obniżyć cenę zakupu, przyspieszyć cały jego proces i zagwarantować jego przejrzystość czyli ukrócić korupcję.
Z organizatorami i uczestnikami internetowego przetargu rozmawiał opolski reporter RMF Cezary Puzyna. Posłuchaj:
14:45