RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opole: Pierwszy (samorządowy) przetarg w Internecie

Publikacja: Wtorek, 16 grudnia (14:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po raz pierwszy w historii polskiej administracji samorządowej przeprowadzono przetarg drogą elektroniczną. Na ten pionierski krok zdecydował się Urząd Miasta w Opolu, który za pośrednictwem Internetu przeprowadził przetarg m.in. na zakup środków czystości, kopiarek i sprzętu komputerowego.

W przyszłości tak organizowane przetargi mają obniżyć cenę zakupu, przyspieszyć cały jego proces i zagwarantować jego przejrzystość czyli ukrócić korupcję.

Z organizatorami i uczestnikami internetowego przetargu rozmawiał opolski reporter RMF Cezary Puzyna. Posłuchaj:

14:45

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: