Uciec przed konkurencją, a klientom zaoferować nowe, bardziej zaawansowane technicznie modele telefonów komórkowych - to główny cel fuzji dwóch koncernów.
Na podobny ruch zdecydowali się wcześniej inne duże koncerny czyli Sony i Ericsson. Koncerny z Finlandii i Niemiec mają teraz jedno zmartwienie - coraz lepiej radzący sobie azjatyccy producenci – głównie Samsung, który zaskakuje nowinkami i coraz lepszymi rozwiązaniami technologicznymi.