RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nokia i Siemens planują połączenie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ten sposób już wkrótce powstanie jedna z największych na świecie firm, produkujących telefony komórkowe - Nokia Siemens Networks. Jej roczne obroty wynieść mają dwadzieścia miliardów dolarów.

Uciec przed konkurencją, a klientom zaoferować nowe, bardziej zaawansowane technicznie modele telefonów komórkowych - to główny cel fuzji dwóch koncernów.

Na podobny ruch zdecydowali się wcześniej inne duże koncerny czyli Sony i Ericsson. Koncerny z Finlandii i Niemiec mają teraz jedno zmartwienie - coraz lepiej radzący sobie azjatyccy producenci – głównie Samsung, który zaskakuje nowinkami i coraz lepszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: