Każdy telefon emituje fale elektromagnetyczne, które są szkodliwe dla zdrowia. Dlatego niemiecki Ministerstwo Ochrony Środowiska wpadło na pomysł by opodatkować aparaty, które emitują zbyt dużo takich fal. Tym samym wytwórcy zostaliby zmuszeni do produkowania nowocześniejszych aparatów, bo ich telefony byłyby w sprzedaży droższe właśnie o kwot podatku. Do wprowadzenia eko-komórkowego podatku jednak jeszcze daleka droga- minister środowiska musi do swojego pomysłu przekonać pozostałych członków rządu, a wcale nie jest pewne czy inni ministrowie zgodzą się.
Foto: Archiwum RMF
14:05