RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarze-stażyści na przymusowym bezrobociu

Publikacja: Wtorek, 9 listopada (05:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

2,5 tys. polskich lekarzy stażystów od października jest na bezrobotnym. Ministerstwo zadecydowało, iż Lekarski Egzamin Państwowy, dający prawo wykonywania zawodu, przeprowadzony zostanie dopiero 12 listopada.

Po egzaminie młodzi lekarze pracę będą mogli podjąć dopiero na wiosnę.

Na razie więc stażyści nie pracują. Nawet jeśli ktoś zdecydowałby się ich zatrudnić, młodzi lekarze nie mają prawa dotykać pacjentów, nie mają prawa wypisywać recept. Nie dziwi więc, że coraz częściej z nich myśli o tym, aby wyjechać za granicę:

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: